BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megvannak az idei tőzsdei legek

Csütörtök este az MTA-n adta át Mohai György a Budapesti Értéktőzsde tőzsdei legek díját, míg Michael Buhl üdvözölte a magyar tőkepiac szereplőit.

2011. december 7. szerda, 19:30

Fotó: Dömötör Csaba / Marton Szilvia
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az év tőzsdei kereskedőcége az azonnali piacon az Erste Befektetési Zrt. lett, amely az idén a teljes piaci forgalom 17 százalékát bonyolította. A származékos piacon e címet a Raiffeisen Bank Zrt. nyerte el, a szekció forgalmának 24 százalékával. Az áruszekcióban a forgalom 43 százalékát az Agrokont Brókerház adta, ezzel kiérdemelve az év kereskedője címet. Az év legnagyobb forgalmú kibocsátója ismét az OTP Bank, a teljes tőzsdei forgalom 62 százalékával.

Az év tőzsdei hitelpapír-kibocsátója a szintén újrázó FHB Jelzálogbank Nyrt. lett, míg az év tőzsdei hitelpapír-kibocsátás szervezője a három (Alteo, BTel, illetve E-Star) vállalati kötvényt forgalomba hozó Equilor lett. Az év adatszolgáltatója a Bloomberg, a pénzügyi kultúra oktatásának nagykövete címet pedig a Junior Achievement Magyarország érdemelte ki, a nonprofit szervezet 18 éve dolgozik azon, hogy a fiatalokat beavassa a piacgazdaság működésébe. A tőzsde médiadíját a Jazzy rádió Millásreggeli csapata (Ács Gábor, Gede Balázs, Heigl Lilla, Kántor Endre és Mihálovits András) nyerte el. A forgalmi statisztikák januártól novemberig terjedő időszakra vonatkoznak, a szakmai kategóriák díjait pedig független zsűri ítélte oda.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet