BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Drágább energiát várnak a cégek

A következő fél évre az energiaárak emelkedésére számít a magyar cégvezetők többsége.

2011. október 17. hétfő, 11:45

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A magyar cégvezetők döntő többsége szerint az energiárak nőni fognak a következő fél évben, s csak hat százalékuk számít csökkenésre − derül ki a Policy Agenda-Ipsos kutatásából. A vállalatvezetők 82 százaléka számít az energiaárak növekedésére a következő hat hónapban, 29 százalékuk jelentős mértékű drágulásra, olcsóbb energiát pedig mindössze 6 százalékuk vár. Az energiaárak rövid távú emelkedését jóslók 60 százaléka a magyar kormányt okolja ezért, a második és harmadik helyen szinte holtversenyben, 57-56 százalékban az energiaszolgáltatókat, valamint a negatív világpiaci hatásokat említik.

A válaszadók kevesebb mint harmada gondolja, hogy az energiaipar növekvő előállítási, beszerzési költségein is múlhat a drágulás. A kutatás alapján a kkv-vezetők szkeptikusak azzal kapcsolatban, hogy lehet-e a közvetlen állami jelenlétnek árcsökkentő hatása, összesen közel négyötödük véli úgy, hogy egy állami tulajdonú szolgáltató nem képes alacsonyabb áron kínálni szolgáltatásait.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet