A BÉT indexe egész napon emelkedéssel 3,2 százalékos többlettel 24 336,56 ponton, napi maximuma közelében fejezte be a kereskedést szerdán. A decemberi határidő értéke ennél valamivel kisebb mértékben 2,7 százalékkal nőtt, ami 24 770 pontos utolsó értéket jelentett.
A prímet az 5,2 százalékkal 6258 forintra dráguló OTP vitte, amelynek ráadásul a forgalma is igencsak megugrott, hiszen 33 milliárd forintra már nagyon régen nem volt példa. Mindezt azt jelenti, hogy egyelőre sikeresen törte át a kemény ellenállásnak tartott 6000 forintos értéket az OTP, megnyitva az utat a 7000 forint felé.
A Mol 3,3 százalékkal drágult, ami elmarad ugyan a bankrészvény remek szereplésétől, de a 25 200 forintos záró ára utoljára 2007 végén volt példa, így e részvény viszont közel három és fél éve csúcsára futott fel, szintén elég magas 5 milliárdot meghaladó forgalommal. A Magyar Telekom is nekirugaszkodott a 600 forint fölött húzódó ellenállási zónájának. A részvény az elmúlt napok egyhelyben topogása után 2,7 százalékkal 606 forintra ugrott.
A Richter ugyanakkor még mindig lemaradó, a gyógyszerpapír 1,1 százalékkal 38 700 forintra kúszott fel, miközben az Egis fél százalékkal 19 895 forintra gyengült.
A kisebb részvények közül a Pannunion és a Phylaxia drágult a legtöbbet több mint 9 százalékkal, de az Állami Nyomda is éppenhogy csak lemaradt az OTP mögött a 4,8 százalékos növekedésével. Ez a Nyomda esetében 765 forintos záró árat jelentett. Az elmúlt napokban egyre feljebb kúszó E-Star viszont szerdán már nem tudott lépést tartani a piaccal, az árfolyama ugyanis 1,3 százalékkal 11 700 forintra esett le.
