BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Így csökkenti a kiadásokat a kormány

A kormány 371 milliárd forintban maximálta a minisztériumok decemberi kiadásait annak érdekében, hogy a 3,8 százalékos hiánycél teljesülhessen. Eközben az általános tartalékot 61 milliárd forinttal emelte meg a parlament, amit két hét alatt költhet el a kormány.

2010. december 9. csütörtök, 04:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az államháztartás hiánya november végén 1385 milliárd forint volt, ezzel szemben a kormány tartja magát ahhoz, hogy teljesíti a 3,8 százalékos hiánycélhoz tartozó 864 milliárd forintos decemberi deficittervet.

Vagyis a hátralévő három hétben azt 520 milliárd forinttal kell csökkenteni. Ebben jelentős segítséget nyújtanak a válságadók, amelyekből 250 milliárd forint bevételt remél a kormány, továbbá az év végi társasági adóbevételekből is.

Ezzel párhuzamosan a kormány a hónap elején korlátozta a minisztériumok decemberi kiadási keretét, így azok nem haladhatják meg a novemberi kiadásokat, összesen 371,6 milliárd forintot – olvasható a kormányhatározatban. Ez a rendelkezés „százmilliárd forintot meghaladó összeggel” korlátozza a minisztériumi kiadásokat, így segítik a hiánycél elérését.

További részletekért keresse a Napi Gazdaság csütörtöki lapszámát!

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet