Az államháztartás hiánya november végén 1385 milliárd forint volt, ezzel szemben a kormány tartja magát ahhoz, hogy teljesíti a 3,8 százalékos hiánycélhoz tartozó 864 milliárd forintos decemberi deficittervet.
Vagyis a hátralévő három hétben azt 520 milliárd forinttal kell csökkenteni. Ebben jelentős segítséget nyújtanak a válságadók, amelyekből 250 milliárd forint bevételt remél a kormány, továbbá az év végi társasági adóbevételekből is.
Ezzel párhuzamosan a kormány a hónap elején korlátozta a minisztériumok decemberi kiadási keretét, így azok nem haladhatják meg a novemberi kiadásokat, összesen 371,6 milliárd forintot – olvasható a kormányhatározatban. Ez a rendelkezés „százmilliárd forintot meghaladó összeggel” korlátozza a minisztériumi kiadásokat, így segítik a hiánycél elérését.
További részletekért keresse a Napi Gazdaság csütörtöki lapszámát!
