BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több, de keserűbb lesz a cukor

Az idén várhatóan tartja bolti árát a cukor, amely az utóbbi három-négy esztendőben az inflációnál kisebb mértékben drágult, korábban 220 forint volt, most 170 forint körüli a bolti ár – írja a nyugatmagyar.hu.

2010. október 27. szerda, 09:44

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szeptemberi nagy esőzések miatt a térségben az elvetett cukorrépa mintegy egyharmadát takarították be eddig a gazdák. A mennyiséggel az idén nincs gond, a hektáronkénti átlag 65 tonna. A répa cukorfoka viszont elmarad az átlagostól, ami 15,1 százalék csupán, ám a magasabb termés behozza a minőség miatti veszteségeket.

A termelőknek a tavasszal megkötött szerződésekben foglalt árat, tizenegyezer forintot fizet a Magyar Cukor Zrt. egy tonna répáért. A társaság országszerte több mint tizenháromezer hektár répára kötött szerződést – közölte a portállal Bráth Zoltán, a cég elnöke.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet