BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Félmilliós visszahívásra készül a Honda

Visszahív több mint félmillió kocsit a Honda a fékrendszer lehetséges meghibásodása miatt.

2010. október 25. hétfő, 09:23

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A japán gyártó közleménye szerint 470 ezer autót az Egyesült Államokban rendelnek vissza szervizre, további 58 ezret pedig más országokban.

Az intézkedés oka ugyanaz, amiért a rivális Toyota csütörtökön 740 ezer, Amerikában eladott kocsi visszahívását jelentette be; a főfékhengerből esetenként szivárog a fékfolyadék.

Az érintett alkatrészt ugyanattól a beszállítótól szerzi be a két társaság.

A lehetséges meghibásodás nem veszélyezteti a vezetés biztonságát - hangsúlyozta a Honda és a Toyota is.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet