BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Október végén derülhet ki, mi lesz a közszférával

Nem cáfolta a közszféra 10 százalékos létszám-leépítésértől szóló híreket Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter az OÉT ülésén, véleménye szerint a hónap végi büdzsétárgyalások után lehet egyeztetni létszámról.

2010. október 22. péntek, 11:30

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A jövő évi költségvetésről október 27-én tárgyal a kormány, ezután lehet egyeztetni a közszféra létszámának és költségvetésből származó kiadásainak alakulásáról - jelentette be Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter napirend előtt az Országos Érdekegyeztető Tanács (OÉT) pénteki plenáris ülésén.

A miniszter nem cáfolta Varga Lászlónak, a Szakszervezetek Együttműködési Fóruma (SZEF) elnökének felvetését, amely szerint a közszférában a kormány 10 százalékos létszámleépítést és a közszféra dologi költségeinek öt százalékos csökkentését tervezi.

Matolcsy György ugyanakkor jelezte azt is, hogy az Országos Közszolgálati Érdekegyeztető Tanács keretében egyeztetni kíván a SZEF-el a lehetséges béralakulásról.

A kormány jövőre és 2012-ben is folytatja Magyarország pénzügyi konszolidációját: fenntartja a válságadókat, reálértéken tartja az állami költségvetés kiadási oldalát, és ahol lehet csökkenti a dologi kiadásokat, hogy 2013-tól az ország újra visszakerüljön az Európai Unió (EU) élvonalába - hangsúlyozta a miniszter az ülésen.

A tárcavezető kiemelte: 2010-re a kormány már elvégezte a pénzügyi konszolidációnak erre az évre eső részét, és tartja a 3,8 százalékos hiányt. Magyarország pénzügyi konszolidációja több éves folyamat, a 2011-es év az előterjesztésre váró jövő évi költségvetési számokkal, a válságadókkal illetve a 3 százalékos gazdasági növekedéssel véleménye szerint "szintén sikerrel kecsegtet".

Matolcsy arról is beszélt, hogy a kormány pénteken zárótárgyalásokat folytat a Nemzetközi Valutaalappal.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet