BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jóval erősebb frankkal is elbírnak a bankok

A jegybankelnök szerint a pénzügyi rendszerben nem okozna gondot a jelenleginél akár 30 százalékkal erősebb svájci frank árfolyam sem.

2010. október 13. szerda, 11:48

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az MNB elnöke szerint az szociálpolitikai kérdés, hogy segít-e az állam a hiteleseken, de ha igen, akkor ebben az esetben nagyon körültekintően kell eljárni. Simor András az MR1-Kossuth Rádió szerda reggeli műsorában azt mondta: csak azokat lehet, érdemes segíteni, akik valóban képtelenek az adósságot "kidolgozni", akik fizetésképtelenek. Azokat azonban nem, akiknek a fizetési hajlandósága nincs meg.

Kifejtette, úgy kell segíteni, hogy a hiteleseket minél hamarabb visszatereljék a "banki csatornába", hiszen a bankok eddig is jól kezelték a problémákat. Ebbe a viszonyba belenyúlni csak nagyon indokolt esetben szabad - tette hozzá.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet