Az MNB elnöke szerint az szociálpolitikai kérdés, hogy segít-e az állam a hiteleseken, de ha igen, akkor ebben az esetben nagyon körültekintően kell eljárni. Simor András az MR1-Kossuth Rádió szerda reggeli műsorában azt mondta: csak azokat lehet, érdemes segíteni, akik valóban képtelenek az adósságot "kidolgozni", akik fizetésképtelenek. Azokat azonban nem, akiknek a fizetési hajlandósága nincs meg.
Kifejtette, úgy kell segíteni, hogy a hiteleseket minél hamarabb visszatereljék a "banki csatornába", hiszen a bankok eddig is jól kezelték a problémákat. Ebbe a viszonyba belenyúlni csak nagyon indokolt esetben szabad - tette hozzá.
