Bathó Ferenc sem megerősíteni, sem cáfolni nem kívánta a kényszerszabadságolásáról, illetve a minisztériumból való távozásáról szóló sajtóinformációkat, mindössze annyit közölt az MTI-vel, szabadságon van.
A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) helyettes államtitkárának a nol.hu szerint távoznia kellett a minisztériumtól, miután a tárca vezetése és apparátusai között feszült helyzet alakult ki. Bathó helyzetével kapcsolatban az Index korábban úgy értesült, hirtelen kényszerszabadságra küldték, napjai meg vannak számlálva, ám ezt az értesülést az NGM-nél cáfolták. Most a Nol információja szerint kenyértörésre került sor, és Bathónak mennie kellett, amit a tárcánál dolgozó források is megerősítettek a portálnak.
A Napi Gazdaság Online kedd este szintén úgy értesült egy magát megnevezni nem kívánó NGM-es forrásból, hogy Bathónak valóban kiadták az útját.
Bathó Ferenc 1990 óta dolgozik a Pénzügyminisztérium (2010 óta Nemzetgazdasági Minisztérium) gazdaságpolitikai, illetve költségvetési főosztályán, főosztályvezető-helyettesként, majd főosztályvezetőként, főcsoportfőnökként illetve helyettes-államtitkárként.
