A gazdasági bizottságban már működik egy az uniós pénzek felhasználását ellenőrző albizottság - mondta Szathmáry Kristóf az albizottság fideszes elnöke, mielőtt a fideszes többség leszavazta azt a szocilista javaslatot, amely követné az előző parlamenti ciklus javaslatát és önálló - ellenzéki vezetésű bizottságot hozzon létre erre a célra.
Mint ismert, az előző kormányzati ciklusban az unisó pénzek felhasználását ellenőrző bizottságot Pelczné Gél Ildikó Fidesz alelnöke vezette - más kérdés, hogy látványos eredmény nélkül. Pelczné azóta már nem is parlamenti képviselő, átigazolt ugyanis az uniós parlamentbe.
A kezdeményező szocialisták kérték a többséget, hogy - viszonossági alapon - most a Fidesz támogassa a bizottság létrehozását. Ugyanakkor az MSZP-sek emlékeztettek arra, hogy 1998-2002 között az Orbán-kormány egyetlen vizsgáló bizottság felállítását sem támogatta, s csak reményét fejezet ki Kovács Tibor MSZP-s képviselő, hogy a Fidesz mostani döntése nem egy új sorozat kezdete.
