BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Fidesz nemet mondott - viszonzatlan maradt az MSZP gesztusa

A gazdasági bizottság leszavazta az európai uniós pénzek felhasználását ellenőrző bizottság felállítását- így a javaslat nagy valószínűséggel nem is kerül a parlament elé. Az előző ciklusban a Fidesz kérésére az MSZP többségű parlament még megszavazta a bizottságot, annak vezetője Pelczné Gál Ildikó volt.

2010. október 12. kedd, 10:51

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A gazdasági bizottságban már működik egy az uniós pénzek felhasználását ellenőrző albizottság - mondta Szathmáry Kristóf az albizottság fideszes elnöke, mielőtt a fideszes többség leszavazta azt a szocilista javaslatot, amely követné az előző parlamenti ciklus javaslatát és önálló - ellenzéki vezetésű bizottságot hozzon létre erre a célra.

Mint ismert, az előző kormányzati ciklusban az unisó pénzek felhasználását ellenőrző bizottságot Pelczné Gél Ildikó Fidesz alelnöke vezette - más kérdés, hogy látványos eredmény nélkül. Pelczné azóta már nem is parlamenti képviselő, átigazolt ugyanis az uniós parlamentbe.

A kezdeményező szocialisták kérték a többséget, hogy - viszonossági alapon - most a Fidesz támogassa a bizottság létrehozását. Ugyanakkor az MSZP-sek emlékeztettek arra, hogy 1998-2002 között az Orbán-kormány egyetlen vizsgáló bizottság felállítását sem támogatta, s csak reményét fejezet ki Kovács Tibor MSZP-s képviselő, hogy a Fidesz mostani döntése nem egy új sorozat kezdete.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet