BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagy bejelentésre készül Orbán

A tervek szerint Orbán Viktor ezen a héten fajsúlyos gazdasági bejelentéseket tesz – írta a Népszabadság hétfőn.

2010. október 11. hétfő, 10:20

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A lapnak kormányközeli források úgy fogalmaztak, hogy a várható bejelentéseket akár „kettes számú akciótervnek” is lehet nevezni.

A lap egyik forrása azt mondta: ezek nyilvánvalóan a 2011-es büdzsét és a háromszázalékos hiánycélt megalapozó döntések lesznek, melynek legfontosabb eleme az egykulcsos, családi szja, amit a kormány részéről „világszabadalomnak” neveztek.

Emellett lehetnek szociális fronton hangsúlyeltolódások, de napirenden szerepelhet a devizahitelesek megsegítését célzó Nemzeti Eszközkezelő Társaság felállítása, illetve a kórház-konszolidációs egészségügyi terv is.

A lap felidézi, hogy a miniszterelnök június 8-án ismertette a parlamentben az első, 29 pontos akciótervet, miután Brüsszelben kiderült: a 2010-es hiánycél nem lehet magasabb 3,8 százaléknál.

Orbán Viktor akkor azt jelentette be: egykulcsos, 16 százalékos lesz az szja, és két év alatt fokozatosan bevezetik a családi adózást.

A társasági adó 10 százalékos lesz azoknál a cégeknél, melyek éves forgalma 500 milliós határon vagy az alatt van.

A bankoknak, a biztosítótársaságoknak és a lízingcégeknek pedig a korábbi 13 milliárd helyett közel 200 milliárdot kellett befizetniük a büdzsébe.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet