BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már hét halálos áldozata van a katasztrófának

Újabb holttestet találtak a vörösiszap elöntötte Devecser közelében péntek délután, ezzel hétre emelkedett a halálos áldozatok száma. A MAL Zrt. szerint a cég minden szabályt betartott, és minden az előírásoknak megfelelően történt.

2010. október 8. péntek, 17:43

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Újabb holttestet találtak a vörösiszap elöntötte Devecser közelében péntek délután, ezzel hétre emelkedett a halálos áldozatok száma - közölte Dobson Tibor katasztrófavédelmi szóvivő.

Az áldozatot Devecser határában találták meg a speciális mentők, nem messze attól a helytől ahol egy néhány órával korábban egy másik eltűnt ember holttestét találták meg - mondta a kárelhárítás szóvivője.

Dobson Tibor ezredes tájékoztatása szerint ezzel hétre emelkedett az ajkai zagytározóból kizúdult vörösiszap áldozatainak száma, de még egy embert keresnek az eltűntek közül. A pénteken talált két áldozat kilétéről nem tudott felvilágosítást adni.

Bakonyi Zoltán, a MAL Zrt. vezérigazgatója pénteken azt követően nyilatkozott, hogy végighallgatta Illés Zoltán környezetvédelmi államtitkár Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszternek tett jelentését.

A vezérigazgató Kolontáron újságírók előtt hangsúlyozta: a vegymérések az utolsó pillanatig normális értékeket mutattak, a fizikai ellenőrzéseken sem találtak eltérést. Az iszapréteg sokkal kevesebb volt a tározóban a megengedettnél. Betűre pontosan betartottunk minden szabályt - fogalmazott Bakonyi Zoltán.

Arra a kérdésre, miszerint a cég dolgozói hetekkel korábban szivárgást észleltek, úgy reagált: "a csorgó vizek azért vannak, hogy összegyűjtsék".

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet