Az államháztartás szeptemberi hiánya 7,7 milliárd forint lett - közölte a nemzetgazdasági tárca. Ezen belül a központi költségvetés 5,4 milliárd forintos szufficittel, a társadalombiztosítás pénzügyi alapjai 8,9 milliárd forintos, az elkülönített állami pénzalapok pedig 4,2 milliárd forintos deficittel zártak. A tavalyi évben az államháztartás központi alrendszerének szeptember havi hiánya 145,9 milliárd forintot tett ki.
Az államháztartás első kilenc havi hiánya 1089,1 milliárd forint volt, mely az éves előirányzat 125,1 százalékát teszi ki.
A központi költségvetés bevételei összességükben közel 131 milliárd forinttal meghaladták a tavaly szeptemberi összeget. A főbb adóbevételek esetében a személyi jövedelemadót kivéve az összes adónemből magasabb összeg (mintegy 31 milliárd forinttal) folyt be, mint tavaly. Növelte a bevételeket az, hogy a 2010-ben a pénzügyi szervezetek különadójából elsőként teljesült befizetés közel 56 milliárd forintos összegben. A befizetés határideje szeptember 30-a volt, így a bevétel egy része csak október 1-én realizálódott, ez a Kincstár információja szerint előzetesen mintegy 31,1 milliárd forint.
Mindezeken felül a bányajáradék bevételi mérlegsoron 35,8 milliárd forint befizetés realizálódott az Európai Bíróság döntése következtében a MOL Nyrt. bányajáradék befizetési kötelezettségéből.
Az elkülönített állami pénzalapok egyenleg javulását a kiadási oldalon a Munkaerőpiaci Alap alacsonyabb központi költségvetési befizetései okozták.
