BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nincs gázáregyezség

A kormány határidőig nem állapodott meg a gázszolgáltatókkal, a francia GDF Suez arról is tárgyalna, ha a kormány éppenséggel hazai érdekeltségeikre pályázna - írja keddi számában a Népszabadság.

2010. október 5. kedd, 08:28

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kormánynak egyik beígért határidőre sem sikerült megállapodnia a szolgáltatókkal a gázárrendszerről. Legalábbis a jelek erre utalnak: a lap információi szerint zajlottak tárgyalások a legutóbbi napokban is, a felek dolguk végezetlenül álltak fel az asztaltól.

A cikk, elemzőkre hivatkozva azt írja, mivel a forint az utóbbi napokban jelentősen erősödött, piaci alapon sem lenne szükség különösebb gázáremelésre.

A kormány nincs lépéskényszerben, s habár a szolgáltatók készek együttműködni, alapvetően ők sem mozdultak el eredeti álláspontjukról, miszerint nem engednek az eddiginek megfelelő, szerintük tisztes nyereségükből. Igaz, a gázszolgáltatók szerint van olyan változat az eléjük tett kormányelképzelések között, amely részükről is megalapozhatja a megegyezést.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet