BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kovács Árpád: nincs honnan elvenni

Már nincs miből elvenni, feléltük vagyonunkat, bele kell vágni a szükséges szerkezet-átalakításokba - mondta az Állami Számvevőszék korábbi elnöke.

2010. október 4. hétfő, 09:34

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A most kezdődő szakaszban bele kell vágni a szükséges szerkezet-átalakításokba - nyilatkozta Kovács Árpád, az Állam Számvevőszék korábbi elnöke, a Magyar Közgazdasági Társaság (MKT) elnöke a Magyar Nemzetnek. A szakember véleménye szerint a magyar gazdaság mozgástere nagyon szűk, a gazdaságból tartósan hiányzik 1500-2000 milliárd forint, az élénkítésnek így nincsenek forrásai.

Kovács Árpád úgy látja, hogy ma már nem működik a korábban alkalmazott fűnyíróelv-politika, ugyanis nincs miből elvenni, feléltük vagyonunkat.

Az új kormány csak azt az utat járhatja, hogy egyedi kiadásokat mérlegel, tételenként dönt arról: mi az amire költhetünk, és hol kell zárolni, vagy akár elvonni pénzeket - fogalmazott az interjúban a volt ÁSZ-elnök.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet