BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még évekig fizetjük a szénfillért

Továbbra is megkaphatja az úgynevezett szénfillér-támogatást a Vértesi Erőmű 2011 és 2014 között - írta szombati számában a Népszabadság.

2010. szeptember 25. szombat, 14:17

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szénfillér az áramfogyasztók számláján "szénipari szerkezetátalakítási támogatás" néven megjelenő, jelenleg kilowattóránként 23 filléres tétel.

A Népszabadság értesülése szerint a kabinet komoly eséllyel folyamodhat az unióhoz annak érdekében, hogy ezt a támogatási formát 2011 és 2014 között is fenntartsák.

Ez négy éve kizárólag a komoly veszteségekkel küszködő, helyben bányászott szénnel működő, állami Vértesi Erőmű életben tartását szolgálja: a sűrű fillérekből évente körülbelül 7 milliárd forint jön össze - írta a lap.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet