BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tévedtek az elemzők - rossz hír jött az USA-ból

Az elemzői várakozások ellenére augusztusban sem értékesítettek többet az új lakóingatlanokból Amerikában.

2010. szeptember 24. péntek, 18:48

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem mozdult el augusztusban a mélypontról az újépítésű lakóingatlanok értékesítése az Egyesült Államokban a jelzáloghitelek kamatainak csökkenése ellenére. Az elemzői várakozások az előző havi, 12,4 százalékos visszaesés után 6,9 százalékos növekedést prognosztizáltak - adta hírül a Bloomberg.

A washingtoni kereskedelmi minisztérium adatai szerint az augusztusi adat éves szintre vetítve 288 ezer adásvételt jelent, miközben az elemzők 295 ezerre számítottak. A több mint 40 éves negatív rekordot nem sikerült megdönteni: májusban még ennél is kevesebb, évesítve 282 ezer újépítésű ingatlan kelt el.

Egerszalóki Tímea
Egerszalóki Tímea

Ez is érdekelhet