BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Matolcsy végre megszólalt

A magyar államháztartás idei deficitje 3,8 százalék lesz - mondta Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter a kormányszóvivői sajtótájékoztatón.

2010. szeptember 8. szerda, 15:56

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Amennyiben a hiány csökkenthető lenne a magánnyugdíjpénztári refom miatt kieső költségvetési bevételekkel – akkor a hiány 1,5 százalékkal kisebb lehetne. A bankadó kivetésvel az idei hiány tartható – tette hozzá. A kormány arról is döntött, hogy

Magyarország 2011-ben teljesíti a maastrichti követelményt, vagyis az államháztartás hiányát három százalék alá csökkenti.

További részleteket itt olvashat, a forint reakciójáról szóló cikkünk pedig itt található.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet