Akár az előző kormány által megkezdett energialiberalizáció folytatásaként is értelmezhető az a törvényjavaslat-csomag, amely várhatóan még szeptemberben a ház elé kerülhet a kormány jogalkotási programja alapján.
A kormány tervei szerint módosítanák a határon átívelő villamosenergia-kereskedés szabályozását, illetve könnyebbé tennék a hozzáférést a földgázszállító rendszerekhez és tárolókhoz.
Ettől függetlenül folyik az egyeztetés a lakossági energiatarifák új képletének meghatározásáról – ha egyezség születik, akkor ezt a kérdést is ebben a csomagban kell rendeznie az országgyűlésnek.
További részletek a Napi Gazdaság csütörtöki számában
