A központi költségvetés közel ötszáz intézményének tartozása júliusban 1,4 milliárd forinttal növekedett, így az elérte a 28,2 milliárd forintot – derül ki a Magyar Államkincstár most publikált adataiból.
A kifizetetlen beszállítói számlaállomány a tárgyhóban 27,4 milliárd forint.
Mivel az adóhatóság pontosan megkapta a neki járó járulékokat és adókat – így az ezen intézménnyel szembeni adótartozás nem változott a hetedik hónapban –, a teljes tartozásállomány a beszállítókkal szemben állt fenn.
Az összes adósság 46 százaléka jelentkezik a Nemzeti Erőforrás Minisztérium fejezetnél, ezen belül nagyrészt az orvos-egészségügyi centrummal rendelkező egyetemeknél.
További részletek a Napi Gazdaság szerdai számában
