BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hízik a költségvetési intézmények tartozása

Az év eleje óta fokozatosan hízik a költségvetési intézmények tartozásállománya, júliusban elérte a 28,2 milliárd forintot. Ez javarészt beszállítói tartozásokból áll.

2010. augusztus 25. szerda, 04:30

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A központi költségvetés közel ötszáz intézményének tartozása júliusban 1,4 milliárd forinttal növekedett, így az elérte a 28,2 milliárd forintot – derül ki a Magyar Államkincstár most publikált adataiból.

A kifizetetlen beszállítói számlaállomány a tárgyhóban 27,4 milliárd forint.

Mivel az adóhatóság pontosan megkapta a neki járó járulékokat és adókat – így az ezen intézménnyel szembeni adótartozás nem változott a hetedik hónapban –, a teljes tartozásállomány a beszállítókkal szemben állt fenn.

Az összes adósság 46 százaléka jelentkezik a Nemzeti Erőforrás Minisztérium fejezetnél, ezen belül nagyrészt az orvos-egészségügyi centrummal rendelkező egyetemeknél.

További részletek a Napi Gazdaság szerdai számában

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet