BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sokat spórolt a felújításokon Budapest

Az első félévben hatvanmilliárd forintos többlet keletkezett a főváros költségvetésében, amely az időarányosnál gyorsabban teljesülő költségvetési támogatásoknak, illetve a lelassult beruházások miatt a felújítási kiadások drasztikus visszaesésének az eredője.

2010. augusztus 24. kedd, 05:15

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A válság ellenére is jól teljesít a főváros költségvetése, az első félévben 277,8 milliárd forint bevételi főösszeg mellett hatvanmilliárd forint többlet keletezett – olvasható a főváros könyvvizsgálójának jelentésében.

A képet némileg árnyalja, hogy a bevételi oldalon elszámoltak 8,2 milliárd forint hitelfelvételt, így csak 52 milliárdos bevételi többletről beszélhetünk az első félévben.

Az év egészére 44,2 milliárd forint hitelfelvételt tervez a főváros – ebből eddig 8,8 milliárd forintot vett fel, amely döntően a korábbi EIB-hitelek lehívását jelentette.

Ezek szerint az év egészére az önkormányzat elvileg 44 milliárd forint hiánnyal számol.

Az elhúzódó beruházások miatt az előző évhez hasonlóan a költségvetés akár szufficittel is zárhat decemberben.

További részletek a Napi Gazdaság keddi lapszámában

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet