BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Érik a magyar botrány Sanghajban

Pénzhiány miatt idő előtt bezárhat a sanghaji magyar pavilon - írja a Népszabadság.

2010. augusztus 12. csütörtök, 08:08

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A cikk szerint kínos helyzetbe kerülhetnek a kínai hivatalosságok, amikor jövő vasárnap tiszteletüket teszik a sanghaji expó magyar pavilonjában: elképzelhető, hogy zárt kapukat találnak. Magyarország aznap mutatkozna be a világkiállítás résztvevőinek, és e jeles nap miatt érkeznének oda a kínai állam képviselői is.

A Népszabadság úgy tudja: a kormány hónapok óta nem folyósítja a pavilon fenntartásához szükséges forrásokat, mostanra már több száz millió forint nem érkezett meg. A magyar pavilon működtetésében részt vevő kínai cégek egyike szerdán figyelmeztető sztrájkot is tartott. Ha a cégek nem üzemeltetik tovább a pavilont, az egyet jelent a bezárással, mert a világkiállításon csak olyan cégek dolgozhatnak, amelyek átestek egy előminősítő eljáráson - áll a cikkben.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet