BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megbírságolták az ÁKH volt vezetőit

A tavaly elért nettó jövedelmük 80 százalékának megfelelő összegű személyi bírságot szabott ki a felszámolás alatt álló Általános Közlekedési Hitelszövetkezet (ÁKH) volt vezetőire a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF).

2010. július 27. kedd, 18:41

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A felügyelet a honlapján közzétett határozat szerint célvizsgálatot végzett a hitelszövetkezetnél, s a pénzügyi szolgáltatási és kiegészítő pénzügyi szolgáltatási tevékenységre vonatkozó jogszabályi előírások súlyos megsértése kapcsán fennálló személyes felelősségük miatt rótt ki személyi bírságot Faur Kálmánra, Kovács Jánosra és Molnár Józsefre, akik a vizsgált időszakban elnök ügyvezetői, ügyvezetői, illetve a felügyelő bizottság elnöki posztját töltötték be.

A PSZÁF januárban biztosokat rendelt ki a hitelszövetkezethez, mert saját tőkéje a jegyzett tőke alá süllyedt. Februárban a felügyelet visszavonta az ÁKH tevékenységi engedélyét, és kezdeményezte az intézmény felszámolását, mert a felügyeleti biztosok azt állapították meg, hogy a hitelszövetkezet fizetőképességi helyzete a jövőben sem teszi lehetővé a biztonságos, jogszabályoknak megfelelő működést.

Az ÁKH betétesei részére az Országos Betétbiztosítási Alap (OBA) mintegy 3 milliárd forint kártalanítást fizetett ki.

A hitelszövetkezetek abban különböznek a takarékszövetkezetektől, hogy - a pénzváltás kivételével - csak saját tagjaik körében végezhetnek pénzügyi tevékenységet, azaz csak tulajdonosaiktól gyűjthetnek betétet, és csak nekik nyújthatnak hitelt. Az általuk gyűjtött betétek betétbiztosítási védelem alatt állnak.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet