A Napi Gazdaság hétfői számának cikke
Az idei költségvetésben a tavalyi négymilliárd után 4,17 milliárd forintot különítettek el, ezt lett megfejelve 1,3 milliárddal. Sajtóértesülések szerint ebben az évben 22 millió dollárt fizet a Hungaroring Zrt. a jogtulajdonosnak, ez a múlt pénteki 220 forintos dollárárfolyammal kalkulálva 4,8 milliárd forintot tenne ki. A kormány láthatóan nem bíz semmit a véletlenre, ezért 700 millió forintos tartalékot képezett az esetleges forintgyengülésre felkészülve, így egészen 250 forintos dollárárfolyamig van fedezete a Hungaroring Zrt.-nek.
A társaság helyett a tulajdonos állam fizeti a jogdíjat. Eddig azzal érveltek a rendezők, hogy az évi két-hárommilliárd forintos tétel bőven megtérül az államnak a pluszforgalom miatt keletkező adóbevételeken, bár a hivatkozott tanulmányt számtalanszor megkérdőjelezték. Az idén viszont ennél jóval többe kerül a futam, így újra felmerülhet az az ötlet - amely más országokban bevett gyakorlat -, hogy a turisztikai szolgáltatók is beszálljanak a futam finanszírozásba.
A kormány az augusztus 20-ai tűzijáték megrendezésnek lemondásán gondolkodott, hogy az így felszabaduló százmillió forintot az árvízkárosultaknak adja, ezzel szemben a Forma-1-es jogdíj többmilliárdos tételét kifizeti. Az árvízkárok segítésére a kormány 9,2 milliárdot vett a ki az általános tartalékból.
