BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Simor: a jegybank nem volt elég hangos

A Magyar Nemzeti Banknak "hangosabban" kellett volna felhívnia a figyelmet a devizahitelek kockázataira még a válság kirobbanása előtt - mondta Simor András, az MNB elnöke.

2010. július 21. szerda, 12:25

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) elnöke kiemelte: a válság felvetette, hogy a jegybankoknak érdemes lenne makroprudencális eszközöket, szabályozási lehetőségeket adni a további válságok megelőzésére. Magyarországon is a pénzügyi stabilitással kapcsolatos valódi szabályozási eszközök a parlament és a kormány kezében vannak - tette hozzá.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet