Júniusban alaposan elszállt a költségvetés, az államháztartás hiánya 297,4 milliárd forint lett – részint a bevételek elmaradása, nagyobb részt a költségvetési szervek túlköltekezése miatt.
A június volt az első teljes hónap, amikor a pénzügyi folyamatokat már az új kormány felügyelte.
Láthatóan ez nem sikerült, a kiadások mellett ugyanis a központi költségvetési intézmények kifizetetlen számlaállománya hárommilliárd forinttal emelkedett, 26,8 milliárd forinttal elérve éves csúcsát.
A 450 költségvetési szerv tartozásállománya gyorsan változik: tavaly januárban még alig 12 milliárd forintot tett ki, az év végére 32 milliárd forintra emelkedett.
További részletek a Napi gazdaság szerdai számában
