BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyre hízik a költségvetési szervek tartozása

Júniusban további hárommilliárd forinttal nőtt a költségvetési szervek tartozásállománya, így az éves csúcsára, 26,8 milliárd forintra nőtt. A kormány által elrendelt zárolások miatt várhatóan nőni fog a piaci szállítók követelése az állami intézményekkel szemben.

2010. július 21. szerda, 04:30

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Júniusban alaposan elszállt a költségvetés, az államháztartás hiánya 297,4 milliárd forint lett – részint a bevételek elmaradása, nagyobb részt a költségvetési szervek túlköltekezése miatt.

A június volt az első teljes hónap, amikor a pénzügyi folyamatokat már az új kormány felügyelte.

Láthatóan ez nem sikerült, a kiadások mellett ugyanis a központi költségvetési intézmények kifizetetlen számlaállománya hárommilliárd forinttal emelkedett, 26,8 milliárd forinttal elérve éves csúcsát.

A 450 költségvetési szerv tartozásállománya gyorsan változik: tavaly januárban még alig 12 milliárd forintot tett ki, az év végére 32 milliárd forintra emelkedett.

További részletek a Napi gazdaság szerdai számában

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet