A kormányt a gazdaságpolitika kialakításakor hármas cél vezeti: a költségvetési hiány kezelése, a strukturális reformok előkészítése és a pénzügyi rendszert veszélyeztető jelenségek - hitelek bedőlése - megakadályozása. Az első lépések egyszerre kezelik a válságot és törekednek új struktúrák kialakítására - mondta Fellegi Tamás fejlesztési miniszter a Joint Venture Szövetség üzleti ebédjén.
A kormány célja a bürokratikus akadályok lebontása egy új erős gazdaság felépítése visszaszorítva a korrupciós jelenségeket és nem utolsó sorban az unió források gyorsított eljuttatása a kkv-szektorba.
Fellegi szerint az uniós források eddigi felhasználásban hiányzott a stratégia: az elmúlt három és fél évben a lehívható 8000 milliárd forintból 13 százalékot sikerült a gazdasági szeplőkhöz eljuttatni, pedig a hét éves programozási időszak fele már letelt.
Az Orbán-kormány az eddigieknél lényegesebb több forrást szeretne eljuttatani a kkv-szektorba 1800 milliárd forintnyi szabad forrása van még a kormánynak, 4100 milliárd forintot már lekötöttek. A kormány a napokban áttekintette az ügyeket: 700 futó program felülvizsgálatáról, egyes fölösleges programok leállításáról a kabinet még ebben a hónapban dönt.
Fellegi szándékai szerint több száz milliárd forintnyi projekt leállításáról és a források átcsoportosításról dönthet a kabinet - akár már jövő heti ülésén. A felülvizsgálat alatt álló futó projektek összértéke 1430 milliárd forint, így akár ennek az összegnek a negyedét is visszavonhatja a kormány.
