BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A kormány kitart Simor fizetéscsökkentése mellett

A kormány eltökélt Simor András jegybanelnök és a monetáris tanács tagjainak fizetésnek csökkentésében - mondta a kormányülést követően Nagy Anna kormányszóvivő. Az EKB korábban jelezte, hogy ha a kormány nem szakít tervével akkor az uniós jogba ütköző törvényt az Európai Bíróságra viszi.

2010. július 14. szerda, 16:28

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kormány eltökélt a havi bruttó két millió forintos bérplafon bevezetésben az EKB levele után is - mondta Nagya Anna kormányszóvivő a kormány szerdai ülését követő sajtótájékoztatóján. A kormány több ponton vitatja az EKB állításait - ám hogy melyek ezek nem részletezte a kormányszóvivő. Nagy Anna elmondta, hogy a két millió forintos bérplafont általános, széles körű szabályként kívánja a kormány alkalmazni - vagyis az mint közismert nem csupán a jegybank vezetését érintené.

Az ügy előzménye, hogy az EKB több pontban is kifogásolta a magyar kormány eljárást a jegybank vezetőinek fizetésének csökkentésének kérdésben. Az EKB a nyilvánosságra hozott levelében felhívta a magyar kormány figyelmét, hogy minden a MNB törvény érintő módosítást egyeztetésre meg kell küldeni Európai Központi Banknak a csatlakozási szerződés értelmében. A kormány ugyan megküldte a törvénymódosítást - ám az egyeztetésre nem maradt meg a szükséges egy hónap.

Az EKB a döntés érdemi részében megismételte azt a korábban több uniós országnak kiküldött véleményét, mely szerint a nemzeti bankok vezetőinek és munkatársainak a fizetését érintő döntésekről egyeztetni kell a nemzeti bankok vezetésével, illetve a bérplafon csak a következő mandátumú vezetésre érvényesíthető. Az EKB szerint a jövő héten végszavazásra kerülő törvény ellentétes az uniós joggal és ha azt a jelenlegi formában fogadja el a magyar parlament - akkor az ügyet az Európai Bíróság elé viszik.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet