Az Orbán-kormány hétfőn átvette a kormányzást hivatalosan is a leköszönt Bajnai kormánytól, a munkában a miniszterek és a leendő államtitkárok mellett mintegy száz informatikai és jogász szakember is közreműködött - mondta Nagy Anna kormányszóvivő.
A hétvégén már megkezdődött a kormányzás átvétele az agrártárcánál, illetve Honvédelmi Minisztériumban , de az önkormányzati tárca átadása keddre marad utolsóként - technikai okokból - mondta Navracsics Tibor közigazgatási és igazságügyi miniszter.
A leköszönő kormány kifejezetten együttműködő volt - nem merültek fel akadályok - tette hozzá a miniszter. Kisebb hiányok felmerültek, de azokat gyorsan pótolták a leköszönő miniszterek és munkatársaik. A tervek szerint az államtitkárok a héten hivatalba lépnek - jövő héten megkezdődik a szakállamtitkárok cseréje is - mondta Navracsics Tibor.
Az első ülésén a kormány a kétszeresére emelte az árvízi védekezésre fordítható összeget, így a 800 millió forintos keret - ami a kárenyhítésre is fordítható, 1,5 milliárd forintra emelkedett - mondta Nagy Anna. (Az önkormányzati minisztérium vis maior tartalékát a múlt héten a Bajnai-kormány már megemelte 500 millió forinttal - ám ez láthatóan elkerülte az új kormány figyelmét - így a volt önkormányzati tárca, vagyis a mostani belügyminisztérium vis maior tartaléka a két kormány öntésnek köszönhetően összesen már két milliárd forintra rúg - ami egyharmada az eddig becsült öt-hat milliárd forintos árvízkároknak.)
A kormány újra elindítja polgári törvénykönyv módosítását - a munka újra az elejéről kezdődik, a kormány - mondta a kormányszóvivő. Egy gesztusként a kormány a korábbi szakértői bizottságot kéri fel a PTK újraírására - mondta Navracsics. Rossz példa már van sietségre - nem az gyorsaság az elsődleges.
