BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Beragadt az adósság

A csaknem félezer költségvetési intézmény tartozásállománya április végén 21,9 milliárd forintra emelkedett, ami az előző hónaphoz képest 1,4 milliárdos növekedést jelent – derül ki a Magyar Államkincstár adataiból.

2010. május 21. péntek, 04:30

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az összes adósságon belül az állammal szemben fennálló tartozás 1,2 milliárd forint volt, az egyhavi bővülés 300 millió. A kifizetetlen szállítói-szolgáltatói számlaállomány a negyedik hónapban 20,7 milliárd forint volt, egy hónap alatt 1,1 milliárddal emelkedett.

Az intézmények adóssága az előző fél évben érdemben nem változott, az 20-22 milliárd forint között ingadozott. Egy évvel ezelőtt az állomány még 12 milliárd forinton állt, ám a tavalyi szűkös költségvetési évben novemberre 32,5 milliárdig emelkedett.

A fordulat decemberben következett be, amikor látva a kincstár, hogy teljesül a költségvetési hiány, engedélyezték a felhalmozott tartozások csökkentését – azóta a 20-22 milliárd forintos szintre állt be a kifizetetlen számlaállomány.

További részletek a Napi Gazdaság pénteki számában.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet