Magyarországon továbbra is gazdasági vészhelyzet van - a kormány továbbra is félrekezeli a válságot; feltehetően rendkívüli intézkedésekre lesz szükség, hogy a gazdasági vészhelyzetet elhárítsuk - mondta Varga Mihály, a Fidesz alelnöke.
Magyarország kamatkiadásait nézve GDP-arányosan a harmadik - ez derül ki az Európai Bizottság jelentésből - amely a magyar gazdaság sérülékenységére hívja fel a figyelmet. Varga rendkívüli intézkedésnek nevezete a adócsökkentést, vagy épp a végkielégítések felülvizsgálatát.
A munkanélküliségi ráta 16 éves csúcsra jutott az elmúlt időszakban és a BAR-listások száma sem volt soha ilyen magas - emlékeztetett Varga.
A költségvetési intézmények kifizetetlen adósságállománya eléri a húsz milliárd forintot, a benzinár is történelmi csúcson van - vagyis nem igaz Varga szerint, hogy gazdasági válságon túljutott volna.
A következő kormánynak sürgős lépéseket kell tennie; így a gazdasági kilábalást elősegítő adócsökkentések lépjenek hatályba még idén - mondta Varga, hozzátéve, hogy ezeket a javaslatokat a parlament megalakulását követő néhány hétben beterjesztik.
Varga szerint a szuperbruttó nem vált be - ennek megváltoztatását is vizsgáljuk. Varga most már azt ígéri, hogy augusztus végére zárul le a tényfeltáró bizottság végjelentését - ettől függetlenül május végére elkészül egy részjelentés.
A leendő kormány legfontosabb dolga a munkahelyteremtés - így növelve az adófizetők számát. Varga kérdésre elmondta, hogy a cafetéria adóztatásának átalakítása is munkahelyteremtést kell szolgálnia. Varga szerint az étkezési jegy értékesítő cégek komoly iparágat teremtettek, ezért ezt a kérdést is foglakoztatás oldaláról közelítik meg.
