Az államháztartás - helyi önkormányzatok nélküli - április havi hiánya 27,1 milliárd forint lett. A Pénzügyminisztérium 81,9 milliárd forintos deficitet várt - közölte a szaktárca.
Az egyenleg úgy alakult ki, hogy a központi költségvetésben 41,5 milliárd forintos hiány, az elkülönített állami pénzalapoknál 16,4 milliárd forintos többlet, a társadalombiztosítás pénzügyi alapjainál pedig 2 milliárd forintos deficit keletkezett.
Az államháztartás - helyi önkormányzatok nélküli - egyenlege április végén 637 milliárd forintos deficitet mutat, mely az éves várható hiány 72,5 százalékát teszi ki.
A távozó kabinet szerint elvileg elérhető lenne az idei 3,8 százalékos államháztartási hiánycél, ám az új kormány láthatóan nem erre törekszik.
Matolcsy György leendő gazdasági miniszter szerint - ki majd a pénzügyeket is felügyeli - idén az államháztartás hiánya elérheti a GDP 6,5 százalékát, amely a következő években egy-egy százalékkal csökkenthet.
A piac ezzel szemben az idén mintegy 5,5 százalékos hiányt tolerálna, ráadásul a leendő kormány mozgásterét tovább szűkíti a görög pénzügyi válság. Az idei hiánycélhoz képest jövőre csökkenést vár a piac.
