Adott egy félhektáros telken álló négylakásos társasház, ahol az egyik 68 négyzetméteres lakás tulajdonosát nagy kár éri: kiég az ingatlana. Még szerencse, hogy van biztosítója, amely kifizet neki az épületkárra 631 ezer, az ingóságra 839 ezer, a rendbehozatal idejére pedig lakbérre 50 ezer forintot. A lakást azonban nem hozatja rendbe, hanem tulajdonostársaival együtt lebontatják a társasházat és az immár üres telket eladják egy cégnek - a károsultra eső vételár 64 millió forint.
Cikkünk a mai Napi Gazdaságban
