A miniszterelnök munkáját a miniszterelnökség szervezi, amelyet Varga Mihály vezeti államtitkári beosztásban - jelentette be Orbán Viktor, kijelölt miniszterelnök sajtótájékoztatóján.
Orbán szerint nem az a miniszterelnök dolga, mint az elmúlt nyolc évben volt: a miniszterelnök nem vállalatigazgató, nem az ország tulajdonosa, hanem egy közösség tagja, akit vezetővé választottak. A választókkal való kapcsolatot személyes szóvivőjén - Szíjjártó Péteren - keresztül gyakorolja.
Az új kormánytól átfogóbb szemléletű és gyorsabb munkát várok: ennek jegyében megszűnik a miniszterelnöki hivatal, helyét a közigazgatási és igazságügyi minisztérium veszi át - amelynek vezetője Navracsics Tibor, miniszterelnök-helyettes lesz.
A leendő kormány jövő hétfőn tart egy előkészítő megbeszélést a parlamentben, itt mutatják be a kormány tagjait. Orbán hangsúlyozta, hogy nem lesznek csúcsminisztériumok, hanem „csak" minisztériumok.
Varga Mihály megkezdte az új szerkezetű miniszterelnökség kialakítását - mondta ugyanott a leendő államtitkár. Varga emlékeztetett, hogy húsz éve képviselő, volt már miniszter, személyes kapcsolat fűzi Orbánhoz - vagyis minden adott a miniszterelnökség megfelelő vezetéséhez.
A magyar állam, magyar közigazgatásba vetett hit újbóli megteremtést nevezte legfőbb feladatának Navracsics Tibor, leendő miniszterelnök-helyettes. A magyar állam feladata - Navracsics szerint - a közjó szolgálata, hogy az ne teher legyen az állampolgárok számára. Hatékony olcsó és fegyelmezett államra van szükségünk, ahol jól hasznosulnak a közpénzek és a működése révén élhetővé válik Magyarország.
