BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Május 14-re hívná össze a parlamentet Sólyom

Sólyom László köztársasági elnök a mai napon levélben fordult az Országgyűlésbe jutott pártok vezetőihez. Ebben jelezte: azt tervezi, hogy az Országgyűlés alakuló ülését 2010. május 14-re, péntekre hívja össze, feltéve, hogy a jogorvoslati eljárások lezajlanak addig.

2010. április 26. hétfő, 14:22

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az alakuló ülés végleges időpontját az államfő akkor állapítja meg, ha megszületik a választások jogerős eredménye. Sólyom László levelében kéri a pártok vezetőit, hogy az alakuló ülés előkészítő tárgyalásait már ezen a héten kezdjék meg.

A köztársasági elnök meghívta továbbá Orbán Viktort, a választásokon győztes Fidesz-KDNP pártszövetség miniszterelnök-jelöltjét a kormányalakítással kapcsolatos megbeszélésre. A találkozóra 2010. április 28-án, szerdán kerül sor a Sándor-palotában - közölte a Köztársasági Elnöki Hivatal sajtóosztálya.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet