A költségvetés hiánya az első negyedévben elérte a 610 milliárd forintot, ami az egész évre tervezett összeg 69 százaléka.
A költségvetés lefutása fejnehéz – vagyis a hiány jelentős része az elmúlt években is az év első felében jelentkezett.
Idén ugyanakkor csak azért lett ekkora a hiány, és nem nagyobb, mert a Pénzügyminisztérium (PM) és a kormány a költségvetési támogatási igények jelentős részét visszaverte.
Így az új kabinet előtt két lehetőség áll: vagy elengedi a gyeplőt és konszolidálja a rosszul gazdálkodó és/vagy alulfinanszírozott ágazatokat, vagy elődjéhez hasonlóan egyenként megküzd a kérelmezőkkel.
További részletek a Napi Gazdaság szerdai lapszámában
