BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jobb lett a vártnál a magyar államháztartási adat

Az államháztartás önkormányzatok nélkül 259,3 milliárd forint hiánnyal zárt márciusban, és 609,9 milliárd forintos deficittel az első negyedévben, a várt 651,3 milliárddal szemben - közölte a Pénzügyminisztérium csütörtökön.

2010. április 7. szerda, 17:05

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Márciusban - januárhoz és februárhoz hasonlóan - kedvezőbb lett az államháztartás mérlege a konzervatívan készült prognózishoz képest.

Az államháztartás - helyi önkormányzatok nélküli - márciusi hiánya 259,3 milliárd forint lett, míg a negyedéves prognózis alapján várt havi deficit-várakozás 304,5 milliárd forint volt.

A kedvezőbb mérleg úgy alakult ki, hogy a központi költségvetés 272 milliárd forintos, az elkülönített állami pénzalapok 3,2 milliárd forintos deficittel, a társadalombiztosítás pénzügyi alapjai pedig 15,9 milliárd forintos szufficittel zártak.

Mindezek alapján az államháztartás pénzforgalmi egyenlege - helyi önkormányzatok nélkül - 609,9 milliárd forintos deficitet ért el. Ez az éves várható hiány 69,4 százaléka.

A PM prognózisa azzal számolt, hogy a március végén kialakuló deficit valamivel több, mint 74 százaléka lesz az idei esztendőre várt egyenlegnek.

A Pénzügyminisztérium - tekintettel az országgyűlési hétvégi első fordulójára - a gyorstájékoztató keretében áprilisi prognózist is közöl.

A tárca várakozása szerint áprilisban az államháztartás pénzforgalmi, önkormányzatok nélküli mérlege mérsékelt deficittel, 81,9 milliárd forintos hiánnyal fog zárni.

Ezzel április végén a deficit 691,8 milliárd forint lesz, ami az éves várható hiány 78,7 százalékát teszi ki.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet