BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sokba kerülhet az EU-n kívüli rendszámtábla

A VPOP eddig mintegy hatvan ellenőrzést zárt le, s a közeljövőben a fokozott ellenőrzések során azt is igyekeznek feltérképezni, hogy hány járművet használnak ma Magyarországon unión kívüli rendszámmal.

2010. április 2. péntek, 04:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Bár a hatóságok előtt már az uniós csatlakozást követően is ismert jelenség volt a nagy értékű személyautók külföldi forgalomba helyezése, az ilyen típusú visszaélések az elmúlt két-három évben váltak egyre gyakoribbá.

A tapasztalatok szerint jellemzően a tízmillió forint körüli vámértéket képviselő, elsősorban az Európai Unión kívüli országokban – főleg az Egyesült Államokban, illetve Liechtensteinben – forgalomba helyezett járművek szaporodtak el a hazai utakon – igaz, az ellenőrzéseken már a Cook-szigeteken, illetve Új-Zélandon regisztrált luxusautók is fennakadtak.

A Magyar Gépjárműimportőrök Egyesületének (MGE) becslései szerint ma már a tízezret is meghaladja a Magyarországon használt, azonban külföldön, főként uniós országokban regisztrált járművek száma.

További részletek a Napi Gazdaság pénteki számában

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet