Bár a hatóságok előtt már az uniós csatlakozást követően is ismert jelenség volt a nagy értékű személyautók külföldi forgalomba helyezése, az ilyen típusú visszaélések az elmúlt két-három évben váltak egyre gyakoribbá.
A tapasztalatok szerint jellemzően a tízmillió forint körüli vámértéket képviselő, elsősorban az Európai Unión kívüli országokban – főleg az Egyesült Államokban, illetve Liechtensteinben – forgalomba helyezett járművek szaporodtak el a hazai utakon – igaz, az ellenőrzéseken már a Cook-szigeteken, illetve Új-Zélandon regisztrált luxusautók is fennakadtak.
A Magyar Gépjárműimportőrök Egyesületének (MGE) becslései szerint ma már a tízezret is meghaladja a Magyarországon használt, azonban külföldön, főként uniós országokban regisztrált járművek száma.
További részletek a Napi Gazdaság pénteki számában
