BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Furcsállja a gázár-emelést a Fidesz

A Fidesz számára elfogadhatatlan, hogy a gáz ára az infláció kétszeresével emelkedik. Varga Mihály szerint furcsa, hogy az energiahivatal a szolgáltatók lobbistájaként viselkedik.

2010. március 30. kedd, 13:10

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az elmúlt napokban több olyan adat is napvilágot látott, amely rosszabb képet fest a magyar gazdaságról, mint ahogy a kormány látni kívánja - mondta Varga Mihály. A Fidesz alelnöke idézte az ÁSZ minap napvilágra hozott jelentését, amely kockázatokat lát egyes adóbevételek befolyásában - így akár 120 milliárd forinttal is alacsonyabbak lehetnek a bevételek. A Költségvetési Tanács hasonló elemzésben 160 milliárd forintos költségvetési bevétel megtérülését látta kockázatosnak. Hasonlóan rossz a hír a februári munkanélküli adat - tette hozzá a Fidesz alelnöke.

Újabb és újabb csontvázak esnek ki a szekrényből, a földgáz árának tíz százalékos emelése is arra utal, hogy a kormány érzéketlen a lakosság mindennapi megélhetése iránt. Nem tartjuk elfogadhatónak a gázáremelést mikéntjét - amely jóval felette van a inflációnak. A földgáznak nincs világpiaci ára - mivel nincs egységes piaca.

Furcsának tartom, hogy az energiahivatal, úgy viselkedik, mintha az energiacégek lobbistája lenne - tette hozzá Varga Mihály, ugyanakkor a gázár-képlet felülvizsgálatának mikéntjéről nem akart nyilatkozni Varga. Adócsökkentésben érdekelt a Fidesz - mondta Varga Mihály - ám az idén csak kisebb módosításokra lesz lehetőség. Rendszerszintű változtatásokra csak a jövő évtől lesz lehetőség, amelynek részleteiről szintén "korainak" tartotta részleteket közölni.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet