BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A kormánynak bejött a kézi vezérlés

Tavaly októbertől működik az államkincstáron és a pénzügyminisztériumon belül a kincstárnoki rendszer – sikeresen. A biztosok a korábbiaknál jóval szigorúbb kontroll alatt tartják a tárcák költekezését – a rendszer a következő kormány alatt is működhet.

2010. március 18. csütörtök, 04:45

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kincstárnokok a tárcáknál a gazdálkodás ésszerűségéért, a követelések behajtásáért, valamint az indokolatlan, célszerűtlen kifizetések megakadályozásáért felelősek.

Amennyiben egy kincstárnok egy számlának nem látja a célszerűségét vagy a fedezetét, akkor konzultációra a felügyelt költségvetési fejezet miniszteréhez fordulhat, ha ezután is nézeteltérés van az ügyben, akkor a pénzügyminiszter veszi kezébe az ügyet.

A Pénzügyminisztérium (PM) tapasztalatai szerint a szisztéma a vártnál jobb eredményt hozott, és kiderült: a tárcákat már önmagában a kincstárnokok léte fegyelmezettebb gazdálkodásra ösztönzi.

További részletek a Napi Gazdaság csütörtöki számában

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet