Az ipari termelés 2009-ben Budapesten is visszaesett, bár jóval kisebb mértékben, mint országosan. A budapesti ipari cégek körében 5,1 százalékkal csökkent a termelés az előző év azonos időszakában mérttől, míg országosan 17,7 százalékos volt a visszaesés. Az utolsó negyedévben azonban Budapesten megfordult a trend: 4,5 százalékos ipari termelés növekedést regisztrált október-decemberben a KSH, szemben az országosan még csökkenő tendenciákkal.
Mindez jótékony hatást gyakorolhat Budapest iparűzési adóbevételeire is, ahol szintén nem számol számottevő visszaeséssel az önkormányzat - közölte a Városháza sajtóosztálya.
A budapesti építőipari cégek tavaly 2,8 százalékkal emelkedett a termelés 2008-hoz képest, míg országosan 7,4 százalékos csökkenést mértek. A termelés bővülését a KSH szerint a közberuházások 31 százalékos növekedése okozta, egyebek mellett a budai főgyűjtőcsatornán és rakparton, az útépítéseken valamint a 4-es metró építésén végzett nagyobb volumenű munkák eredményeként.
A budapesti szervezetek az országos építőipari termelési érték 42 százalékát állították elő, azaz a fővárosi közberuházások az összeomlástól menekítették meg a magyar építőipart.
