BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Budapesten már növekszik az ipari termelés

A Központi Statisztikai Hivatal közzétette az ipari és építőipari termelés Budapestre vonatkozó 2009-es adatai. A jelentésből kiderül, hogy miközben országosan még nincs vége a válságnak, Budapesten a tavalyi év utolsó negyedévében már 4,5 százalékkal nőtt az ipari termelés - közölte a Főpolgármesteri Hivatal.

2010. február 22. hétfő, 13:22

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az ipari termelés 2009-ben Budapesten is visszaesett, bár jóval kisebb mértékben, mint országosan. A budapesti ipari cégek körében 5,1 százalékkal csökkent a termelés az előző év azonos időszakában mérttől, míg országosan 17,7 százalékos volt a visszaesés. Az utolsó negyedévben azonban Budapesten megfordult a trend: 4,5 százalékos ipari termelés növekedést regisztrált október-decemberben a KSH, szemben az országosan még csökkenő tendenciákkal.

Mindez jótékony hatást gyakorolhat Budapest iparűzési adóbevételeire is, ahol szintén nem számol számottevő visszaeséssel az önkormányzat - közölte a Városháza sajtóosztálya.

A budapesti építőipari cégek tavaly 2,8 százalékkal emelkedett a termelés 2008-hoz képest, míg országosan 7,4 százalékos csökkenést mértek. A termelés bővülését a KSH szerint a közberuházások 31 százalékos növekedése okozta, egyebek mellett a budai főgyűjtőcsatornán és rakparton, az útépítéseken valamint a 4-es metró építésén végzett nagyobb volumenű munkák eredményeként.

A budapesti szervezetek az országos építőipari termelési érték 42 százalékát állították elő, azaz a fővárosi közberuházások az összeomlástól menekítették meg a magyar építőipart.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet