Az említett időpontok megfelelnek az előzetes várakozásoknak.
Az MTI emlékeztet arra, hogy a választás kitűzésével hivatalosan is megkezdődött az április 9-én éjfélig tartó választási kampány. A választási eljárásról szóló törvény szerint a kampány a választás kitűzésétől a szavazást megelőző nap 0 óráig tart. Az első forduló előtt április 10-én 0 órától április 11-én 19 óráig kampánycsend van, ekkor kampánytevékenységet folytatni tilos.
A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) üdvözli a köztársasági elnök döntését. Halász Zsuzsa, a párt szóvivője elmondta, erre számítottak, hiszen Sólyom László korábban már bejelentette, hogy a lehető legkorábbi időpontra tűzi majd ki a voksolást. A KDNP, ahogy eddig, ezután is mindent megtesz az emberekért és a változásért - tette hozzá a szóvivő.
Nem érte váratlanul az MDF-et a köztársasági elnök döntése, hogy április 11-re írta ki az országgyűlési választás első fordulóját - mondta az MDF szóvivője. Kerék-Bárczy Szabolcs kiemelte: az MDF üdvözli azt, hogy a köztársasági elnök a lehető leghamarabbi időpontra írta ki az országgyűlési választásokat. Az MDF tisztességes, hiteles és szakszerű programját változatlanul egy pozitív hangvételű, fiatalos kampánnyal kívánja népszerűsíteni - jelentette ki.
A Szabad Demokraták Szövetsége (SZDSZ) tudomásul vette a köztársasági elnök döntését - közölte a párt sajtóosztálya. Mint írják, az SZDSZ e döntéshez igazodva kezdi meg kampányát.
