Ikvai-Szabó Imre főpolgármester-helyettes a BKV által keddre bejelentett sztrájkkal kapcsolatban elmondta: a főjegyző nem rendelt el oktatási szüntet, mondván nem lehetne elhelyezni a gyerekeket, de az intézményvezetők saját hatáskörükben kiadhatnak szünetet, ám az így elmaradt oktatási napot később pótolni kell.
A kórházban és más egészségügyi intézményben is megoldott lesz az ellátás, a sürgősségi betegellátás megoldásához az ÁNTSZ segítéségét kéte a főváros. A főpolgármester-helyettes szerint a kórházak ügyeleti rendje a sztrájk ideje alatt sem változik.
A parkolás és a buszsávok használata a megszokott rend szerint zajlik majd, ebben nem lesz változás, de a főváros támogatja a telekocsi rendszert, azaz lehetővé teszik a buszvégállomásokon az ott várakozó utasok felvételét, illetve az autóbehajtást.
Kocsis István, BKV-vezér elmondása szerint azért nem fogadják el a szakszervezetek követeléseit, mert állítása szerint ajánlatuk minden lehetséges követelésnek eleget tesz, s a társaság ajánlata a munka törvénykönyvéhez képest nettó 500 ezer forintos pluszt jelent a dolgozóknak évente. Ha a kollektív szerződést a szakszervezeti képviselők nem írják alá, úgy a munka törvénykönyve szerinti, a BKV ajánlatánál kedvezőtlenebb körülményeket biztosít a társaság dolgozóinak.
Mihálszky Gábor, a BKV közlekedési vezérigazgató-helyettese szerint a metróközlekedés zavartalan lesz, a HÉV Budapesten belüli járatai zavartalanul közlekedhetnek, a körúton várható villamosforgalom, s a trolik nagy része is közlekedni fog. A buszközlekedésről szólva az igazgató elmondta: az alvállalkozók által üzemeltetett buszok (ez 26 vonalat jelent) is járnak majd, s a Volán is bocsát buszokat a főváros rendelkezésére.
A sztrájk beindulásáról legkésőbb hétfő este születik döntés.
