Érdeklődésünkre a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztériumnál (KVVM) közölték: a kérelemre mindeddig hivatalos válasz még nem érkezett Brüsszelből. A Napi értesülései szerint Magyarország korábban nem hivatalosan már kapott pozitív visszajelzéseket Brüsszelből a halasztási kérelemre.
A magas arzéntartalmú ivóvíz főként Békés megyében, az Alföld északi és déli régióiban, valamint Baranyában volt jellemző az országban, ám a folyamatos minőségjavító beruházások, illetve a rossz minőségű kutak kiiktatása nyomán számos területen javult a helyzet – mondta lapunknak Papp Mária, a Magyar Vízközmű Szövetség főtitkára.
További részletek a Napi Gazdaság szerdai lapszámában
