BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rejtély, mennyi arzén van a magyar ivóvízben

Magyarország már jóval azt megelőzően halasztási kérelmet nyújtott be Brüsszelben az ivóvízminőségre vonatkozó közösségi irányelvek hatályba léptetésére, hogy december 25-én lejárt az uniós előírások alkalmazására megszabott eredeti határidő.

2009. december 30. szerda, 05:30

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Érdeklődésünkre a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztériumnál (KVVM) közölték: a kérelemre mindeddig hivatalos válasz még nem érkezett Brüsszelből. A Napi értesülései szerint Magyarország korábban nem hivatalosan már kapott pozitív visszajelzéseket Brüsszelből a halasztási kérelemre.

A magas arzéntartalmú ivóvíz főként Békés megyében, az Alföld északi és déli régióiban, valamint Baranyában volt jellemző az országban, ám a folyamatos minőségjavító beruházások, illetve a rossz minőségű kutak kiiktatása nyomán számos területen javult a helyzet – mondta lapunknak Papp Mária, a Magyar Vízközmű Szövetség főtitkára.

További részletek a Napi Gazdaság szerdai lapszámában

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet