BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megint kevesebb lett a magyar

A KSH adatai szerint az idei első tíz hónapban az előző év azonos időszakához képest 12 ezerrel csökkent Magyarország lakossága.

2009. december 18. péntek, 08:54

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az előzetes adatok szerint 2009 első tíz hónapjában 81 278 gyermek született Magyarországon, 2,1 százalékkal kevesebb, mint egy évvel korábban - közölte a KSH. A halálozások száma 107 461 volt, az éves szintű csökkenés 0,2 százalék. A természetes fogyás 26 183 fő, 1502-vel több az egy évvel korábbinál, a nemzetközi vándorlás figyelembevételével becsült népességszám az időszak végén 10 millió 19 ezer fő volt, az előző év azonos időszakánál 12 ezer fővel kevesebb. A természetes fogyás mértéke a 2008. január-októberi 2,9 ezrelékről 3,1 ezrelékre emelkedett.

A születésszám március kivételével valamennyi hónapban alacsonyabb volt az előző évinél: összességében 1745-tel kevesebb gyermek jött világra. A halálozások száma időben egyenetlenül alakult: az első negyedévben 3,2 százalékkal meghaladta az előző évit, augusztus és október között viszont az előző évihez képest csökkenést regisztráltak. Az év első tíz hónapjában 243 fővel kevesebben hunytak el. Alacsony szinten stagnált az első félévben a házasságkötések száma, az elmúlt négy hónapban viszont jelentősen visszaesett az egy évvel korábbihoz képest: az idei első tíz hónapban 33 507 házasságot kötöttek, 2902-vel (8 százalékkal) kevesebbet, mint 2008 azonos időszakában. A KSH adatai szerint ezer lakosra 9,7 élve születés és 12,9 halálozás jutott. Előbbi 0,2 ezrelékponttal alacsonyabb, utóbbi 2008 azonos időszakával megegyező volt. A házasságkötési arányszám 4,0 ezrelékes értéke 0,4 ezrelékponttal elmaradt az előző évitől.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet