BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

OÉT: Nem áll az alku!

Egyelőre alig történt előrelépés az Országos Érdekegyeztető Tanács mai ülésén. Nem sikerült a munkaadóknak és a szakszervezeteknek megállapodásra jutni, bár mindkét fél szerint mindhárom elem - a minimálbér, a garantált szakmai bérminimum és az országos bérajánlás - esetében is közeledtek az álláspontok.

2009. november 27. péntek, 16:13

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nyitásként a kormány képviseletében Csizmár Gábor, a Miniszterelnöki Hivatal államtitkára egy kidolgozott megállapodástervezetet nyújtott át a szociális partnereknek. A korábbiakhoz képest új nyilvános javaslat egyik fél részéről sem hangzott el.

Ezt követően délelőtt 11 óra magasságában a munkáltatók és a szakszervezetek szünetet kértek, a plenáris ülésről, és kétoldalú oldalegyeztetésre vonultak el. Egész délután győzködték egymást, és több alkalommal is konzultáltak Csizmár Gáborral. Információink szerint abban egyebek között az szerepelt, hogy csak a bruttó 160 ezer forint alatti keresetek esetében tegyen bérajánlást az OÉT.

A legnagyobb vitára a bérajánlás mértékével kapcsolatban került sor: a munkaadók például ragaszkodnak hozzá, hogy nullával kezdődjön a sávos ajánlás - ez azonban a szakszervezetek számára számára elfogadhatatlan.

A minimálbér esetében értesülésünk szerint új konstrukcióban gondolkodnak a felek, és némi közeledés történt, konkrétumról azonban nincs hír.

Három óra körül külön-külön oldalegyeztetésbe kezdtek a munkaadók és a szakszervezetek, majd egy óra elteltével bejelentették a plenáris ülés folytatását. Ezen pedig azt, hogy bár mindhárom elem esetében közeledtek az álláspontok, mégis mindkét fél úgy véli, kell néhány nap dolgok átgondolására. Részleteket a tárgyalások állásáról egyik fél sem árult el. A tárgyalásokat december elsején folytatják.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet