Nyitásként a kormány képviseletében Csizmár Gábor, a Miniszterelnöki Hivatal államtitkára egy kidolgozott megállapodástervezetet nyújtott át a szociális partnereknek. A korábbiakhoz képest új nyilvános javaslat egyik fél részéről sem hangzott el.
Ezt követően délelőtt 11 óra magasságában a munkáltatók és a szakszervezetek szünetet kértek, a plenáris ülésről, és kétoldalú oldalegyeztetésre vonultak el. Egész délután győzködték egymást, és több alkalommal is konzultáltak Csizmár Gáborral. Információink szerint abban egyebek között az szerepelt, hogy csak a bruttó 160 ezer forint alatti keresetek esetében tegyen bérajánlást az OÉT.
A legnagyobb vitára a bérajánlás mértékével kapcsolatban került sor: a munkaadók például ragaszkodnak hozzá, hogy nullával kezdődjön a sávos ajánlás - ez azonban a szakszervezetek számára számára elfogadhatatlan.
A minimálbér esetében értesülésünk szerint új konstrukcióban gondolkodnak a felek, és némi közeledés történt, konkrétumról azonban nincs hír.
Három óra körül külön-külön oldalegyeztetésbe kezdtek a munkaadók és a szakszervezetek, majd egy óra elteltével bejelentették a plenáris ülés folytatását. Ezen pedig azt, hogy bár mindhárom elem esetében közeledtek az álláspontok, mégis mindkét fél úgy véli, kell néhány nap dolgok átgondolására. Részleteket a tárgyalások állásáról egyik fél sem árult el. A tárgyalásokat december elsején folytatják.
