BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kereskedelmi negyed lehet a kormányzati negyedből

A Világgazdaság információi szerint nyílt nemzetközi pályázaton választhatják ki a kormányzati negyednek szánt területet rehabilitáló befektetőt.

2009. november 19. csütörtök, 08:14

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nyílt nemzetközi pályázaton választja ki az állam vagy a MÁV azt a befektetőt, aki a legjobb ajánlatot adja a Nyugati pályaudvar mögötti, a kormányzati negyednek szánt terület rehabilitációjára; a befektető 20-25 évre koncessziót kapna a hasznosításra és a vasúti létesítmények, berendezések fenntartására - írja a Világgazdaság a birtokába jutott megvalósítási javaslatra hivatkozva.

A projekt összköltsége a javaslat szerint 990 millió, pénzügyi forrásigénye pedig 1,089 milliárd euró. A lejárati idő után a létesítmények a MÁV tulajdonába kerülnének, a kereskedelmi építmények - raktárak, lakások, kulturális tömbök - a befektetőnél maradnának.

A végső átadás a dokumentum szerint 2012 vége.

A cikk szerint Finta József építész, a Westend City Centert is tervező Finta Stúdió vezetője abszurdnak tartja, hogy a hasznosításra koncessziót írjanak ki. Szerinte mindenképpen közcélú funkciójú, nagy zöld területtel rendelkezővé kellene fejleszteni, mert ez felértékelné a Terézvárosnak ezt a részét.

Ilyen megoldás lehetne kulturális vagy múzeumi negyed létrehozása, de még korábban az is felmerült, hogy állatkertet építsenek ide, semmi értelme nem lenne kereskedelmi negyedet felhúzni ezen a területen, mert a Westend és a tervezett Westend2 ezeket a funkciókat tökéletesen ellátja - fejtette ki a lapnak az építész.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet