Nyílt nemzetközi pályázaton választja ki az állam vagy a MÁV azt a befektetőt, aki a legjobb ajánlatot adja a Nyugati pályaudvar mögötti, a kormányzati negyednek szánt terület rehabilitációjára; a befektető 20-25 évre koncessziót kapna a hasznosításra és a vasúti létesítmények, berendezések fenntartására - írja a Világgazdaság a birtokába jutott megvalósítási javaslatra hivatkozva.
A projekt összköltsége a javaslat szerint 990 millió, pénzügyi forrásigénye pedig 1,089 milliárd euró. A lejárati idő után a létesítmények a MÁV tulajdonába kerülnének, a kereskedelmi építmények - raktárak, lakások, kulturális tömbök - a befektetőnél maradnának.
A végső átadás a dokumentum szerint 2012 vége.
A cikk szerint Finta József építész, a Westend City Centert is tervező Finta Stúdió vezetője abszurdnak tartja, hogy a hasznosításra koncessziót írjanak ki. Szerinte mindenképpen közcélú funkciójú, nagy zöld területtel rendelkezővé kellene fejleszteni, mert ez felértékelné a Terézvárosnak ezt a részét.
Ilyen megoldás lehetne kulturális vagy múzeumi negyed létrehozása, de még korábban az is felmerült, hogy állatkertet építsenek ide, semmi értelme nem lenne kereskedelmi negyedet felhúzni ezen a területen, mert a Westend és a tervezett Westend2 ezeket a funkciókat tökéletesen ellátja - fejtette ki a lapnak az építész.
