BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól halad az uniós pénzek felhasználása az egészségügyben

A rendelkezésre álló uniós fejlesztési források nagy részét már lekötötték a támogatási pályázatokban.

2009. november 10. kedd, 10:31

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A 2007-2009. között rendelkezésre álló mintegy 310 milliárd forint uniós keretből már eddig 280 milliárdot sikerült lekötni, a felhasználás tehát jól zajlik - mondta Székely Tamás, egészségügyi miniszter a Napi Gazdaság konferenciáján. A legfőbb feladat a miniszter szerint a struktúra módosítása, annak szükségletekhez való igazítása.

Az általános vitára holnap a parlament elé kerülő őszi törvénymódosítási csomagról a miniszter elmondta: a komplex módosítások között szerepel egy olyan szabályrendszer létrehozása, ami a közszolgáltatás kiszervezésében garanciális elemeket teremt, szigorítja a patikaalapítás szabályait, egyben a teljes liberalizációt időben eltolja. A bevezetendő egészségügyi bírság nem kizárólag a szolgáltatókra vonatkozik, hanem bárkire, aki tevékenységi körében az egészségügyre káros tevékenységet végez, a környezeti és egyéb szabályokat megszegők szankcionálása vonatkozik - tette hozzá. 

Az egészségügyi ellátórendszer - a tágabb értelemben vett egészségiparral együtt - a válság hatására 103 milliárd forinttal kevesebb járulékbevételhez jutott az év első 10 hónapjában - elsősorban a foglalkoztatás csökkenése, illetve az élő munkára rakódó terhek csökkentése miatt - fejtette ki Székely.

Az E-alap az 1-10 havi teljesítés alapján 123,6 milliárd forint deficittel rendelkezik - tette hozzá.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet