BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Levágott marhafejek a minisztérium előtt

A tárca és az uniós agrárvezetés tevékenysége ellen tiltakoztak a tejtermelők Budapesten.

2009. november 5. csütörtök, 12:30

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Levágott marhafejekkel demonstráltak csütörtökön a tejtermelők Budapesten a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium épülete előtt, a tejágazat kilátástalan helyzete miatt - írja az MTI-Eco.

Istvánfalvi Miklós, a Tej Terméktanács elnökhelyettese elmondta: tarthatatlan, hogy a tárca és az uniós agrárvezetés nem tesz semmit az ágazat helyzetének javítására, folyamatosan halogatja a döntéseket, és illúziókeltő ígéreteket tesz.

Véleménye szerint a magyar tejágazat hamarosan teljesen megszűnhet, ha a kereskedők továbbra is folytatják az olcsó import termékek behozatalát és árusítását, valamint ha a kereskedők által teremtett éles versenyben a magyar tejet a felvásárlási árnál 45-90 százalékkal drágábban teszik ki a polcokra.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet