Ha a célkitűzéseket a következő kormány is komolyan veszi, akkor Magyarország elmondhatja magáról, hogy a válság fordulópontot, egyfajta civilizációs váltást jelentett a pénzügyi és gazdasági politikában, az ország nyertesként térhet vissza a nemzetközi gazdaság vérkeringésébe - mondta Oszkó Péter pénzügyminiszter a Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara rendezvényén.
A szigorú fiskális politika szerint középtávon komoly versenyelőnyt jelent majd Magyarország számára a régiós országokkal szemben - tette hozzá.
Oszkó szerint a forint árfolyama a nemzetközi pénzpiaci mozgások hatására gyengült, ez azonban nem veszélyezteti a magyar pénzpiac, a pénzügyi intézmények stabilitását. A munkabér terheinek csökkentése mellett a forint korábbinál gyengébb árfolyama is hozzájárulhat ahhoz, hogy 2010-re a visegrádi országok közül a magyar munkaerő lehet a legversenyképesebb - tette hozzá.
A közösségi közlekedés átalakításáról a pénzügyminiszter elmondta: ezen a téren elsődleges feladat az egyes állami tulajdonú és állami feladatokat végző vállalatok közötti párhuzamosságokból eredő veszteségek elkerülése, hogy ne kelljen két szervezetet ugyanazon feladatok elvégzésére finanszírozni. A miniszter szerint a megszületett kompromisszumos megoldással későbbre tolták a verseny kialakításáról szóló döntést, az a következő kormányra marad.
